4D Systems 4DBEZEL-43W Screen Bezel for uLCD-43PT Display Module 84.4 mm 129.4 mm
RS Stock No.: 841-7885Brand: 4D SystemsManufacturers Part No.: 4DBEZEL-43W
brand-logo
View all in Screen Bezels
Technical Document
Specifications
Product Type
Screen Bezel
Viewing Area Dimensions
96.1 x 54.9 mm
External Width
129.4mm
External Height
84.4mm
Compatible Display Type
LCD
Standards/Approvals
No
For Use With
uLCD-43PT Display Module
Country of Origin
China
Product details
4D Systems Display Module Bezels
Features & Benefits of the Display Module Bezels
•Black or white plastic bezel
•Simplifies panel mounting
•No drilling required
•M2 mounting screws and washers included
•Brass mounting inserts for secure fastening
•Spring clips attach bezel to the panel
Display Bezels available here at RS;
8417879 3.2 inch black bezel
8417888 3.2 inch white bezel
8417881 4.3 inch black bezel
8417885 4.3 inch white bezel
9028543 7.0 inch black bezel
9028552 7.0 inch white bezel
4D Systems Display Accessories
View all in Screen Bezels
Stock information temporarily unavailable.
Product Type
Screen Bezel
Viewing Area Dimensions
96.1 x 54.9 mm
External Width
129.4mm
External Height
84.4mm
Compatible Display Type
LCD
Standards/Approvals
No
For Use With
uLCD-43PT Display Module
Country of Origin
China
Product details
•Black or white plastic bezel
•Simplifies panel mounting
•No drilling required
8417879 3.2 inch black bezel
8417888 3.2 inch white bezel
8417881 4.3 inch black bezel
8417885 4.3 inch white bezel
9028543 7.0 inch black bezel
9028552 7.0 inch white bezel