Panasonic 330 μF Solid Capacitor 25 V dc, Surface Mount - 25SVPT330M 400
RS Stock No.: 211-1973Brand: PanasonicManufacturers Part No.: 25SVPT330M
Capacitance
330μF
Product Type
Solid Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
10.3mm
Polarity
Polar
Length
12.6mm
Package/Case
400
Minimum Operating Temperature
105°C
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
5A
Leakage Current
1.7mA
Equivalent Series Resistance ESR
14mΩ
Series
SVPT
Automotive Standard
No
Dissipation Factor
0.12%
Country of Origin
Japan
Select packaging type
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
quantityUnit price
Capacitance
330μF
Product Type
Solid Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
10.3mm
Polarity
Polar
Length
12.6mm
Package/Case
400
Minimum Operating Temperature
105°C
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
5A
Leakage Current
1.7mA
14mΩ
Series
SVPT
Automotive Standard
No
Dissipation Factor
0.12%