Panasonic 3.3 μF Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - ECA1HHG3R3 Radial Lead
RS Stock No.: 172-4392Brand: PanasonicManufacturers Part No.: ECA1HHG3R3
Capacitance
3.3μF
Product Type
Capacitor
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Series
M
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Country of Origin
Malaysia
Product details
NHG Series
Radial lead type
Applications
Stock information temporarily unavailable.
quantityUnit pricePer Box
Capacitance
3.3μF
Product Type
Capacitor
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Series
M
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%