Panasonic 10 μF Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - ECA1HM100 Radial Lead
Capacitance
10μF
Product Type
Capacitor
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2mm
RoHS
Tolerance
±20 %
Series
MA
Dissipation Factor
150%
Product details
M Series
Smaller than SU series
Long life
Fully sleeved
Applications
Stock information temporarily unavailable.
quantityUnit pricePer Pack
Capacitance
10μF
Product Type
Capacitor
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2mm
RoHS
Tolerance
±20 %
Series
MA
Dissipation Factor
150%