Panasonic 22 μF Capacitor 50 V dc, Through Hole - ECEA1HN220U Radial Lead
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Height
11.5mm
Polarity
Bipolar
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
3.5mm
RoHS
Leakage Current
36μA
Tolerance
±20 %
Series
SU-A (Bi-Polar)
Dissipation Factor
8%
Product details
Panasonic SU Bi-Polar Series
Applications
Bipolar
Radial lead type
High ripple current
Surface mount
Select packaging type
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
quantityUnit pricePer Pack
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Height
11.5mm
Polarity
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
3.5mm
RoHS
Leakage Current
36μA
Tolerance
±20 %
Series
SU-A (Bi-Polar)
Dissipation Factor
8%