Panasonic 47 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFH1E470XL 900
RS Stock No.: 215-8433Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFH1E470XL
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
7.8mm
Length
7.7mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
105°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
300mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
0.45Ω
Series
FH
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.18%
Country of Origin
Malaysia
Select packaging type
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
quantityUnit pricePer Tape
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
7.8mm
Length
7.7mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
105°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
300mA
Leakage Current
3μA
0.45Ω
Series
FH
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.18%