Panasonic 220 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 10 V dc, Surface - EEEFK1A221AP Surface Mount
RS Stock No.: 287-491Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFK1A221AP
Capacitance
220μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Surface
Packaging
Tape
Height
9.5mm
Length
18mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Series
FK
Country of Origin
Malaysia
Select packaging type
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
quantityUnit pricePer Bag
Capacitance
220μF
Product Type
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Surface
Packaging
Tape
Height
9.5mm
Length
18mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %