Panasonic 150 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount - EEEFK1E151GL
RS Stock No.: 262-1445Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFK1E151GL
Capacitance
150μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
37.5μA
Series
FK
Dissipation Factor
0.14%
Country of Origin
Malaysia
Select packaging type
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
quantityUnit pricePer Tape
Capacitance
150μF
Product Type
Capacitor
Packaging
Tape
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
37.5μA
Series
FK
Dissipation Factor
0.14%