Panasonic 680 μF Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1V681AQ 200
RS Stock No.: 708-3917Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFK1V681AQ
Product Type
Capacitor
Capacitance
680μF
Height
13.5mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
RoHS
Equivalent Series Resistance ESR
60mΩ
Series
FK SMD
Tolerance ±
20%
Ripple Current
1.1A
Dissipation Factor
0.12%
Product details
FK High Temperature Reflow Series
AEC-Q200 qualified (some deviations apply)
Compact size
Applications
Select packaging type
Product Type
Capacitor
Capacitance
680μF
Height
13.5mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
RoHS
60mΩ
Series
FK SMD
Tolerance ±
20%
Ripple Current
1.1A
Dissipation Factor
0.12%