Panasonic 33 μF Capacitor 80 V dc, Surface Mount - EEEFN1K330L
RS Stock No.: 262-4957Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFN1K330L
Capacitance
33μF
Packaging
Tape
Height
5.4mm
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
130mA
Leakage Current
26.4μA
Equivalent Series Resistance ESR
1300mΩ
Series
FK
Dissipation Factor
0.08%
Country of Origin
Malaysia
Select packaging type
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
quantityUnit pricePer Tape
Capacitance
33μF
Packaging
Tape
Height
5.4mm
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
130mA
Leakage Current
26.4μA
1300mΩ
Series
FK
Dissipation Factor
0.08%