Panasonic 180 μF Capacitor 6.3 V dc, Surface Mount - EEEFNE181XUL
RS Stock No.: 262-5001Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFNE181XUL
Capacitance
180μF
Packaging
Tape
Height
5.4mm
Length
7.7mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
280mA
Leakage Current
45μA
Equivalent Series Resistance ESR
340mΩ
Series
FK
Dissipation Factor
0.14%
Country of Origin
Malaysia
Select packaging type
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
quantityUnit pricePer Tape
Capacitance
180μF
Packaging
Tape
Height
5.4mm
Length
7.7mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
280mA
Leakage Current
45μA
340mΩ
Series
FK
Dissipation Factor
0.14%