Panasonic 10 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFPV100UAR 2000
RS Stock No.: 568-919Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFPV100UAR
Capacitance
10μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
2000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
160mA
Equivalent Series Resistance ESR
850mΩ
Series
FP
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Applications
Select packaging type
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
quantityUnit pricePer Pack
Capacitance
10μF
Product Type
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
2000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
160mA
850mΩ
Series
FP
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%