Panasonic 220 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEEFT1H221GP 500
RS Stock No.: 133-2791Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFT1H221GP
Capacitance
220μF
Height
10mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
670mA
Leakage Current
0μA
Equivalent Series Resistance ESR
0.08Ω
Dissipation Factor
0.1%
Applications
Select packaging type
Capacitance
220μF
Height
10mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
670mA
Leakage Current
0μA
0.08Ω
Dissipation Factor
0.1%