Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFT1V101AP 1000
Capacitance
100μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
300mA
Leakage Current
35μA
Equivalent Series Resistance ESR
260mΩ
Dissipation Factor
200%
Applications
Select packaging type
Capacitance
100μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
300mA
Leakage Current
35μA
260mΩ
Dissipation Factor
200%