Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEEFTH101XAP 900
Capacitance
100μF
Height
7.7mm
Length
7.7mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
350mA
Leakage Current
50μA
Equivalent Series Resistance ESR
340mΩ
Dissipation Factor
200%
Country of Origin
Malaysia
Applications
Select packaging type
Capacitance
100μF
Height
7.7mm
Length
7.7mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
350mA
Leakage Current
50μA
340mΩ
Dissipation Factor
200%