Panasonic 150 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 4 V dc, Surface - EEFKX0G151RF
Capacitance
150μF
Construction
Conductive Polymer Aluminium Solid
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
15mΩ
Japan
Select packaging type
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
quantityUnit pricePer Tape
Capacitance
150μF
Construction
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Tolerance
±20 %
15mΩ