Panasonic 220 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 4 V dc, Surface - EEFKX0G221RF
Capacitance
220μF
Construction
Polymer Aluminium Electrolytic
Mount Type
Surface
Height
1.9mm
Polarity
Positive
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
125°C
RoHS
Ripple Current
5.1A
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
15mΩ
KX
Dissipation Factor
0.1%
Country of Origin
Japan
Stock information temporarily unavailable.
quantityUnit pricePer Reel
Capacitance
220μF
Construction
Polymer Aluminium Electrolytic
Mount Type
Surface
Height
1.9mm
Polarity
Positive
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
125°C
RoHS
Ripple Current
5.1A
Tolerance
±20 %
15mΩ
KX
Dissipation Factor
0.1%