Panasonic 330 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 2.5 V dc, Surface - EEFTX0E331RE
Capacitance
330μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Construction
Polymer Aluminium Electrolytic
Mount Type
Surface
Height
1.9mm
Polarity
Positive
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
135°C
RoHS
Ripple Current
6.3A
Leakage Current
0.1μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
9mΩ
Automotive Standard
No
Series
TX
Dissipation Factor
0.1%
Country of Origin
Japan
Capacitance
330μF
Product Type
Construction
Polymer Aluminium Electrolytic
Mount Type
Surface
Height
1.9mm
Polarity
Positive
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
135°C
RoHS
Ripple Current
6.3A
Leakage Current
0.1μA
Tolerance
±20 %
9mΩ
Automotive Standard
No
Series
TX
Dissipation Factor
0.1%