Panasonic 22 μF Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1J220 Radial Lead
RS Stock No.: 108-1354Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEUFC1J220
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11.2mm
Length
11.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2.5mm
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
Series
FC
Dissipation Factor
200%
Product details
FC Series 1uF - 100uF
Applications
Stock information temporarily unavailable.
quantityUnit pricePer Bag
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11.2mm
Length
11.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2.5mm
Tolerance
±20 %
Series
FC
Dissipation Factor
200%
Product details
FC Series 1uF - 100uF