Panasonic 22 μF Capacitor 35 V dc, Through Hole Radial Lead - EEUFC1V220H
RS Stock No.: 249-1343Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEUFC1V220H
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Packaging
Tape
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
175mA
Series
FC-A
Dissipation Factor
0.12%
Country of Origin
Malaysia
Select packaging type
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
quantityUnit pricePer Pack
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Packaging
Tape
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
175mA
Series
FC-A
Dissipation Factor
0.12%