Panasonic 47 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1E470B Radial Lead
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Country of Origin
Malaysia
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%