Panasonic 330 μF Capacitor 50 V dc, Through Hole - EEUFR1H331LB Radial Lead
RS Stock No.: 240-3910Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEUFR1H331LB
Capacitance
330μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Tape
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Country of Origin
Malaysia
Capacitance
330μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Tape
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%