Panasonic 100 μF Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1J101B Radial Lead
Capacitance
100μF
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
0.510Ω
Series
FR
Dissipation Factor
0.09%
Country of Origin
Malaysia
Capacitance
100μF
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
0.510Ω
Series
FR
Dissipation Factor
0.09%