Panasonic 1800 μF Capacitor 10 V dc, Through Hole - EEUFS1A182 Radial Lead
RS Stock No.: 145-8392Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEUFS1A182
Capacitance
1800μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
FS
Dissipation Factor
0.19%
Country of Origin
Malaysia
Stock information temporarily unavailable.
quantityUnit pricePer Box
Capacitance
1800μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
FS
Dissipation Factor
0.19%