Panasonic 5600 μF Capacitor 10 V dc, Through Hole - EEUFS1A562L Radial Lead
Capacitance
5600μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
30mm
Length
30mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.19%
Country of Origin
Malaysia
Stock information temporarily unavailable.
quantityUnit pricePer Box
Capacitance
5600μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
30mm
Length
30mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.19%