Panasonic 820 μF Capacitor 16 V dc, Radial, Through Hole - EEUFS1C821L Radial Lead
Capacitance
820μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
15mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.16%
Country of Origin
Malaysia
Stock information temporarily unavailable.
quantityUnit pricePer Box
Capacitance
820μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
15mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.16%