Panasonic 2200 μF Capacitor 25 V dc, Through Hole - EEUFS1E222 Radial Lead
Capacitance
2200μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.14%
Country of Origin
Malaysia
Stock information temporarily unavailable.
quantityUnit pricePer Box
Capacitance
2200μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.14%