Panasonic 6800 μF Capacitor 10 V, Surface Mount - EEVFK1A682M
RS Stock No.: 262-1626Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEVFK1A682M
Capacitance
6800μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Polarity
Polar
Length
16.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
RoHS
Ripple Current
2.1A
Leakage Current
680μA
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
FK
Tolerance ±
20%
Dissipation Factor
0.29%
Select packaging type
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
quantityUnit price
Capacitance
6800μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Polarity
Polar
Length
16.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
RoHS
Ripple Current
2.1A
Leakage Current
680μA
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
FK
Tolerance ±
20%
Dissipation Factor
0.29%