TDK-Lambda Embedded Switch Mode Power Supply (SMPS), ZWS15-12/J, 12V dc, 1.25A, 15W, 1 Output, 110 → 330 V dc,
RS Stock No.: 319-3032Brand: TDK-LambdaManufacturers Part No.: ZWS15-12/J
brand-logo
View all in Switching Power Supplies
Technical Document
Specifications
Output Voltage
12V dc
Output Current
1.25A
Power Rating
15W
Number of Outputs
1
Input Voltage
110 → 330 V dc, 85 → 265 V ac
Length
125.2mm
Width
50mm
Depth
21mm
Efficiency
71%
Maximum Temperature
+60°C
Minimum Temperature
-10°C
Weight
140g
Country of Origin
Japan
Product details
ZWS Series, Single Output, 15 to 50 W
Wide input range
Construction: board installed.Output connector
Built-in overvoltage / overcurrent protection circuit
You may be interested in
TDK-Lambda, ZWS15B-12, 1.3A
Stock information temporarily unavailable.
P.O.A.
P.O.A.
You may be interested in
TDK-Lambda, ZWS15B-12, 1.3A
Technical Document
Specifications
Output Voltage
12V dc
Output Current
1.25A
Power Rating
15W
Number of Outputs
1
Input Voltage
110 → 330 V dc, 85 → 265 V ac
Length
125.2mm
Width
50mm
Depth
21mm
Efficiency
71%
Maximum Temperature
+60°C
Minimum Temperature
-10°C
Weight
140g
Country of Origin
Japan
Product details