TDK-Lambda Embedded Switch Mode Power Supply (SMPS), ZWS30-24/J, 24V dc, 1.3A, 30W, 1 Output, 110 → 330 V dc, 85
RS Stock No.: 319-3082Brand: TDK-LambdaManufacturers Part No.: ZWS30-24/J
brand-logo
View all in Switching Power Supplies
Technical Document
Specifications
Output Voltage
24V dc
Output Current
1.3A
Power Rating
30W
Number of Outputs
1
Input Voltage
110 → 330 V dc, 85 → 265 V ac
Length
133mm
Width
55.1mm
Depth
25.9mm
Efficiency
78%
Weight
270g
Maximum Temperature
+60°C
Minimum Temperature
-10°C
Country of Origin
Japan
Product details
ZWS Series, Single Output, 15 to 50 W
Wide input range
Construction: board installed.Output connector
Built-in overvoltage / overcurrent protection circuit
You may be interested in
TDK-Lambda, ZWS30B-24, 1.3A
Stock information temporarily unavailable.
P.O.A.
P.O.A.
You may be interested in
TDK-Lambda, ZWS30B-24, 1.3A
Technical Document
Specifications
Output Voltage
24V dc
Output Current
1.3A
Power Rating
30W
Number of Outputs
1
Input Voltage
110 → 330 V dc, 85 → 265 V ac
Length
133mm
Width
55.1mm
Depth
25.9mm
Efficiency
78%
Weight
270g
Maximum Temperature
+60°C
Minimum Temperature
-10°C
Country of Origin
Japan
Product details