PTD08A010W
Maximum Operating Temperature
85°C
Minimum Operating Temperature
-40°C
Brand
Texas InstrumentsProduct Type
Non-Isolated DC-DC Converter
Output Voltage
3.3V dc
Maximum Input Voltage
14V dc
Minimum Input Voltage
4.75V dc
Output Current
10A
Standards/Approvals
RoHS
Series
PTD08A010W
Maximum Operating Temperature
85°C
Minimum Operating Temperature
-40°C